Kaip nusipirkti įmonę ir nepralošti

 

Kaip nusipirkti įmonę ir nepralošti

Pradėti savą verslą yra du būdai: galima steigti naują įmonę ir pradėti viską nuo pradžių, arba galima nusipirkti jau veikiantį verslą. Rengdamiesi antrą variantą gerai apsvarstykite visus už ir prieš aspektus.

Kai kurios verslo rūšys reikalauja iš savininko tam tikrų žinių ir darbo patirties toje srityje. Dažniausiai pasitaikanti problema, dėl kurios verslas tampa nesėkmingu yra žinių stoka, todėl geriausi rinktis veikiantį verslą, kuris labiausiai atitinka Jūsų žinias ir įgūdžius. Be to reikia iškarto nuspręsti kokia veiklą vykdysite ar tai bus gamyba, ar prekyba, ar paslaugų teikimas.

Apsisprendę, kokio verslo Jūs norite, reikia apskaičiuoti kiek lėšų Jūs galite skirti verslo įsigijimui ir jo plėtojimui, tame tarpe ir tas, kurias Jūs žadate pasiskolinti. Įsitikinkite, kad Jums jų užteks ne tik įmonės įsigijimui, bet ir pirmoms investicijoms (tokioms kaip naujų prekių nupirkimui, naujų darbuotojų priėmimui ir t.t.) Jeigu įsitikinote, kad turimų lėšų pakanka galite drąsiai pereiti prie tinkamo verslo paieškos.

Dažniausiai žmonės įmonių ieško specializuotuose laikraščiuose, interneto skelbimų puslapiuose, tačiau pagrindinis ir patikimiausias šaltinis yra ieškoti informacijos įmonių puslapiuose besispecializuončiuose toje srityje. Pagrindinė įmonių veikla turi būti veikiančio verslo pardavimas, verslo vertinimas bei visapusiška teisinė pagalba, tokia kaip licencijų, atestatų, leidimų verslui išdavimas. Ne kiekvienas verslininkas, kuris parduoda verslą nori, kad apie tai sužinotų jo konkurentai, jo darbuotojai, tiekėjai, užsakovai ir t.t., todėl jis renkasi įmonę, kuri užtikrins konfidencialumą  viso pardavimo metu. Įmonės pardavimas vyksta  “už uždarų durų”.

Susiradę tinkantį verslą privalote išsiaiškinti tikrąsias įmonės pardavimo priežastis. Jos gali būti įvairiausios: gali būti, kad parduodantis įmonę  verslininkas nusprendė pakeisti  savo veiklos kryptį ir užsiimti kita veikla, arba jam paprasčiausiai neužtenka lėšų tolimesnei įmonės plėtrai. Negalima atmesti ir asmeninių priežasčių, dėl kurių neretai žmonės parduoda verslą, gali būti, kad savininkas keičia gyvenamą vietą, parduoda įmonę, nes šį veikla jam paprasčiausiai atsibodo ir t.t. Reikia apsisaugoti nuo  nesąžiningų pardavėjų, kurie paprasčiausiai nori atsikratyti įmonės neturinčios perspektyvų, su visiškai sugadinta reputacija, turinti didelių skolų ir t.t

Prieš perkant įmonę visada patikrinkite įmonės finansinė būklę, ar neturi skolų, įsipareigojimų bei kokia įmonės reputacija tiekėjų, klientų, darbuotojų akyse.

www.parduodaimone.lt

Info@parduodaimone.lt

Tel .: +37060786111